Web Tasarım Firması
BİYOGRAFİFRAENGTR

2013


- Candan Erçetin’in 7. albümü "Milyonlarca Kuştuk…"  3 Haziran 2013 Pazartesi günü raflardaki yerini aldı. 15 şarkının yer aldığı albümde söz ve müziği Candan Erçetin´e ait olan ve albüme adını veren "Milyonlarca Kuştuk..." şarkısı, konusunu Zümrüd-ü Anka efsanesinden alıyor. Şarkının sözlerinde, efsaneye göre Kaf Dağı’nda yaşayan ilahi Zümrüd-ü Anka kuşuna ulaşmak için yola çıkan ancak dünyevi engellere takılıp 7 vadiyi aşamadan yarı yolda kalan milyonlarca kuş; günümüzde insan ruhunun hırs, açgözlülük, kıskançlık gibi dünyevi tuzaklara düşüp yolunu kaybedişine benzetiliyor. 5 şarkının sözlerine, 6 şarkının ise söz ve müziğine imza atan Erçetin’in "Milyonlarca Kuştuk..." albümünün 2011 yılının yaz aylarında başlayan ve 8 ay süren üretim çalışmalarını 12 aylık bir stüdyo yapım süreci izledi. Tüm düzenlemelere yine Alper Erinç imza atarken, Aylin Atalay ve Sinan bu albümde de sözleriyle Erçetin´e ilham verdiler.

2011


- Candan Erçetin'in profesyonel müzik yaşamının 15. Yılına özel hazırladığı "Aranjman 2011" adlı albümü 7 Temmuz'da dinleyicisiyle buluştu. Önce Fransızca sözleriyle tanınıp sevilen ardından da Türkçe'ye uyarlanarak dillere dolanan 14 şarkının yer aldığı "Aranjman 2011" albümünde Candan Erçetin, şarkıları yarı Fransızca yarı Türkçe sözlerle yorumladı.

2010


- Yoğun albüm çalışmaları ile birlikte Kaptan Feza filminin uygulayıcı yapımcılığını ve müzik direktörlüğünü üstlendi. Kaptan Feza Ocak 2010’da gösterime girdi.
-Haziran'da ailesi ve dostlarından oluşan gönüllü oyuncu kadrosu ile Haydarpaşa Garı ve Restoran'ında geçen yönetmenliğini Bozkurt Bayer ve Cihangir Ateşağaoğlu'nun üstlendiği Kırık Kalpler Durağında klibi izleyicilerle buluştu.
- Candan Erçetin Temmuz ve Ağustos'da Avea Açıkhava Konserleri kapsamında 3 tanesi Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda olmak üzere toplam 7 şehirde 9 konser verdi.

2009


- Hasan Ali Toptaş’ın romanından uyarlanan Gölgesizler isimli filmin müziklerini hazırlayan Erçetin aynı zamanda filmin yürütücü yapımcılığını da üstlenmiştir.
- Aralık’da 16 şarkıdan oluşan son albümü “KIRIK KALPLER DURAĞINDA”yı çıkaran Candan Erçetin, bu albümden ilk olarak Kaptan Feza filminin şarkısı olan "Kader"e film görüntülerinden bir klip çekti.

- Candan Erçetin, 2009 yılı itibariyle Galatasaray Üniversitesi’nde ders vermektedir.

2007


- Mart, Haziran 2008 tarihleri arasında TRT 1’de 50 bölüm canlı olarak yayınlanan Candan Erçetin’le Beraber ve Solo Şarkılar isimli müzik/performans programını hazırlayıp sundu.

2005


- Yılın ilk yarısında "Yıldızların Altında" isimli eski Türk filmlerini konu alan müzikli oyunda başrolleri Beyazıt Öztürk, Rasim Öztekin, Ragıp Savaş, Nurhan Damcıoğlu ve Orhan Aydın ile paylaştı.

- Temmuz ayında Remix'5 isimli MELEK albümdeki 6 parçanın 9 yeni remiks versiyonunu ve "Les Choristes" filminden "Vois Sur Ton Chemin"in Türkçe vesiyonu "Sevdim Anladım"ı içeren remiks albümü çıktı.

- Yine aynı yılın Aralık ayında ise, profesyonel müzik hayatının 10. yılında, Türkiye ve Yunanistan'da yıllardır söylenmekte olan ortak melodileri iki dilde de seslendirdiği "Aman Doktor" albümünü hazırladı.

2004


- Haziran'da MELEK albümü dinleyicisiyle buluştu.

2003


- Ocak'ta Fransız chansonlarını yeni düzenlemelerle yorumladığı "Candan chante hier pour aujourd'hui" albümü piyasaya çıktı.

- Yine NEDEN albümünden şarkıların remixlerinin yanı sıra Bosna-Hersek, Avusturya, Türkiye ortak yapımı Gori Vatra adlı filmin müziği olan "Yazık Oldu" adlı şarkının da yer aldığı Remix albüm piyasaya çıktı.

2002


- Mayıs'da "NEDEN" adlı 4. albümü satışa sunuldu. Çoğunluğu kendi söz ve bestelerinden oluşan albümde 12 şarkı yer alıyor.

2001


- Temmuz'da, 2.500 adetlik sınırlı sayıda üretilen ve orijinal imzası bulunan "UNUT SEVME" remix albüm çalışması satışa sunuldu.

- Mayıs-Ekim tarihleri arasında, Doğu illerini de kapsayan 20 konserlik Anadolu turnesini gerçekleştirerek 62.000 dinleyiciyle buluştu.

- NTV'de Kasım ayında başlayan 13 bölümlük "Günlük Hayat" adlı canlı televizyon programının yapımını ve sunuculuğunu üstlendi.

2000


- Ocak'da "ELBETTE" adlı 3. albümü çıktı. Albüm, 2000 yılının satış listelerinde bir numaraya yerleşti.

- Mayıs-Ekim tarihleri arasında 8 konserlik yaz turnesini gerçekleştirdi.

1999


- Mayıs'da Bremen die Glocke konser salonunda, Haziran 1999'da Frankfurt'ta ve Fas'ta solo konserler verdi.

- Ekim'de Paris Olympia' da depremzedeler yararına gerçekleştirilen karma konsere şarkılarıyla katıldı ve programın sunuculuğunu üstlendi.

1998


- Haziran ayında 2. Boğaziçi Festivali'nin açılışını Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleştirdi.

- Ağustos ayında "OYALAMA ARTIK" adlı 2. remix albüm çalışması yayınlandı.

- Ekim'de "HER AŞK BİTERMİŞ" adlı parçasının klibi, Fransız MCM müzik kanalının düzenlediği "Nuit Du Clip"II. Akdeniz Video Müzik Ödülleri'nde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görüldü.

1997


- "ÇAPKIN" adlı ikinci solo albümünü çıkardı. Bu albümde kendi bestelerine de ağırlık veren sanatçı, albümde yer alan "YALAN" parçasıyla 1998 Kasım ayında İstanbul FM'in "en çok istek alan şarkı" ödülünü aldı.

- Sonbaharında Hollandalı bir World Music organizatörünün teklifi ile, biri Utrecht Tivoli'de diğeri Amsterdam Paradiso Konser Salonu'nda olmak üzere iki konser verdi.

1996


- Temmuz ayında "SEVDİM SEVİLMEDİM" adlı, Türkiye'de yayınlanan ilk remix albüm çalışması ile büyük başarı kazandı.

- Yazında sanatçı, iki halk konseri ve Yapı Kredi Bankası Gençlik Festivali çerçevesinde Rumeli Hisarı'nda konser verdi.

1995


- Numberone TV'de haftada beş gün yayınlanan, 65 bölümden oluşan "Randevu" adlı sohbet programını sundu.

- Ağustos'unda Trakya ve Makedon ezgilerinden oluşan "HAZIRIM" adlı ilk solo albümünü çıkardı. Albüm, aynı yıl Alem FM'in "yılın en iyi satan pop albümleri" listesinde yer alarak ödül kazandı.

1994


- Kanal D'de 17 hafta süren "Kol Düğmeleri" adlı magazin programının sunuculuğunu yaptı.

1991


- İstanbul Belediye Konservatuarı Şan Bölümü'nü bitirdi.

1986


- Norveç Oslo'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda Klips ve Onlar grubunun bir üyesi olarak ülkemizi temsil etti.